15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodziny!

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 r.

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Psychologów „Macierz” od początku swojej działalności zwraca szczególną uwagę na to jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywa właśnie rodzina. Jest ona podstawową grupą społeczną, gdzie kształtujemy swoje postawy i system wartości. W rodzinie uczymy się także umiejętności radzenia sobie w życiu społecznym, kształtujemy swoją osobowość oraz poglądy. Ma ona również wpływ na nasze wybory w życiu dorosłym. Dlatego tak ważne jest okazywanie sobie przez członków rodziny wzajemnego szacunku, a także pielęgnowanie wrażliwości na los drugiego człowieka. Bliskie, serdeczne relacje z rodziną to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas. Co więcej, kondycja pojedynczych rodzin ma także wpływ na funkcjonowanie całych społeczeństw.

W tym szczególnym dniu przypadającym w tak trudnym aktualnie czasie, życzymy wielu piękny chwil spędzonych razem, a także aby Wasza rodzina była dla Was oparciem, czymś co chroni i daje siłę.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w akcji „Dwie godziny dla rodziny”. Więcej informacji na stronie 2godzinydlarodziny.pl