W Warszawie rośnie liczba zgłoszeń dot. przemocy domowej

Jak podaje radio Warszawa w czasie pandemii wzrosła liczba zgłoszeń przypadków przemocy domowej w Warszawie. Stowarzyszenie „Niebieska Linia” między kwietniem, a majem zanotowało wzrost liczby połączeń telefonicznych o 11 procent w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku.

Mamy w sobie więcej niepewności i lęku związanych z obecną sytuacją, co też może nasilać różnego rodzaju zachowania przemocowe – mówi Piotr Wiśniewski ze stowarzyszenia.

Piotr Wiśniewski dodaje, że świadomość Polaków dotycząca potrzeby zgłaszania przypadków przemocy domowej jest coraz większa.

Z roku na rok obserwujemy zwiększoną liczbę telefonów. Dzwoni do nas coraz więcej świadków, coraz więcej osób interesuje się tym, co się dzieje za ścianą i reaguje  – stwierdził.

Stowarzyszenie prowadzi też bezpłatne konsultacje online dla osób, które doznają przemocy.

To są połączenia przez Skype’a lub inne tego typu komunikatory. Chodzi o spotkania on-line z psychologiem, ze specjalistą. Zapraszam wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy potrzebują takiego wsparcia – powiedział.

Na takie konsultacje można się umówić w biurze stowarzyszenia pod numerem telefonu (22) 499 37 33 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 15.

Bartosz Święciński

( źródło: https://radiowarszawa.com.pl, fot. Dominic Lipinsky (PAP))